Wiercenia i przewierty horyzontalne

Przewierty horyzontalne to jedna z usług, które proponuje nasza firma. Jest to nowoczesna technologia, która umożliwia wykonywanie instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych czy energetycznych metodą bezwykopową pod drogą, mostem, torowiskiem etc. Jest to udogodnienie, które sprawdza się wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest tradycyjne dostanie się do rur czy kabli. Przykładem miejsc, w których zastosowanie mają przewierty horyzontalne są tereny mocno zurbanizowane, gdzie przeszkodą jest istniejąca zabudowa lub bardzo rozbudowana sieć wodociągów, kanalizacji, czy linii energetycznych bądź telekomunikacyjnych. Innym przypadkiem wykorzystywania przewiertów tego typu przewiertów są różne trakty komunikacyjne – ruchliwe drogi, ulice, tory tramwajowe czy kolejowe. Wiercenia horyzontalne wykorzystywane są również w miejscach, które ze względu na walory przyrodnicze czy krajobrazowe nie powinny być naruszane.

Wyróżniamy trzy etapy przewiertów horyzontalnych:

  • przewiercenie się pod przeszkodą przy pomocy specjalistycznych żerdzi wiertniczych,
  • wykonanie otworu pilotażowego i rozwiercanie powrotne,
  • zainstalowanie rurociągu.

Wyboru trajektorii dokonuje się jeszcze na etapie projektowania biorąc pod uwagę m.in. średnicę, długość i przeznaczenie rurociągu, typ wgłębnego systemu pomiarowego czy możliwości urządzenia wiertniczego. Przewierty horyzontalne ułatwiają układanie rur i tworzenie skomplikowanych sieci wodociągowych oraz budowanie kanalizacji teletechnicznych, deszczowych czy sanitarnych. To również mało inwazyjna metoda, dzięki której można wyburzyć istniejące instalacje oraz wymienić je na nowe.

Schemat przewiercania horyzontalnego Wiercenie pilotowe - pierwszy etap wykonywania przewiertu
Schemat rozwiercania Rozwiercanie - drugi etap tworzenia przewiertu
Schemat instalacjii rurociągu Ostatni etap, czyli instalacja rury

Wiercenia horyzontalne – nasza oferta

Ze względu na posiadane narzędzia uzbrajające technologię przewiertów horyzontalnych wykonujemy praktycznie w każdym rodzaju gruntu oraz w podłożu skalistym (narzędzia wiercące dobierane są pod kątem rodzaju przewiercanej skały). Przyjmujemy zlecenia na przewiery pod drogą od wszystkich klientów, którzy szukają nowoczesnej alternatywny dla tradycyjnego sposobu układania rurociągów w każdych warunkach i miejscach. Z wierceń horyzontalnych warto korzystać również nie tylko ze względu na logistykę. To także sposób, który nie wiąże się z dużymi kosztami. Nowoczesne wiertnice, którymi dysponujemy są w stanie wykonać przewiert pod drogą o różnej średnicy. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi (w tym dodatkowo – koparek, samochodów dostawczych) oraz wykwalifikowanej kadrze pracowników możemy podjąć się każdego, nawet najbardziej skomplikowanego, zlecenia na terenie całej Polski. Zapraszamy do współpracy!

Przewierty horyzontalne – technologia przyszłości

Badania i szacunki pokazują, że przewierty horyzontalne mają szanse stać się najczęściej wykorzystywanym sposobem na wykonywanie odwiertów pod drogami, montaż rurociągów oraz wiele innych czynności wymagających wykonywania wierceń. Optymalizacja kosztów, szybkie i bezproblemowe wykonywanie wierceń oraz nowoczesny sprzęt wykorzystywany w celu podniesienia jakości usług – wszystko to sprawia, że w zakresie wierceń horyzontalnych nasza firma jest w stanie kompleksowo odpowiedzieć na zapotrzebowanie klientów.